ΒΟΛΛΕΪ: ...οι κοπέλες της ΑΓΕΧ φύλαξαν το καλό για το τέλος!

Α' ΕΣΠ ΑΑΑ
22η (τελευταία) αγ.
*ΑΓΕΧ.....3
*ΧΑΛΑΝΔΡΙ.....0
Ήταν η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, της Α' ΕΣΠΑΑΑ, η ομάδα της ΑΓΕΧ έπαιζε μια ολόκληρη χρονιά! Χρειαζόταν τουλάχιστον 2 πόντους για να είναι εξασφαλισμένη 100%, η παραμονή της στην μεγάλη κατηγορία... Αντίπαλός της η ομάδα του ΠΑΚ Χαλανδρίου, που έπαιζε αποφασισμένη να μπει στην 4άδα των play-off, για τον τίτλο! Κοντά στη μισή ώρα (29') κράτησε το 1ο σετ και έγινε μάχη σώμα με σώμα, πόντο με πόντο, με την ΑΓΕΧ να παίρνει το πιο κρίσιμο σετ με 25-23. Η συνέχεια ήταν μια ευχάριστη έκπληξη από τις κοπέλες του Δήμου Ζυμαράκη, άνετα πήραν το 2ο σέτ και στο 3ο έκαναν επίδειξη των μεγάλων τους δυνατοτήτων, ξεκινώντας με ένα εκπληκτικό 10-0(!!!) για να πάρουν άνετα το σετ και τον αγώνα, μέσα σε αποθέωση από τον αρκετό κόσμο που ήταν στο κλειστό ''Μ. Μερκούρη'' χθες το βράδυ. Ήτα η καλύτερη ίσως εμφάνιση των κοριτσιών του Δήμου Ζυμαράκη, την αγωνιστική περίοδο αυτή...Με τη νίκη αυτή η ΑΓΕΧ έπιασε τους 30 βαθμούς και ανέβηκε στην μέση της βαθμολογίας...
-Τα σετ: 25-23 (29') 1-0, 25-17 (22') 2-0 και 25-16 (25') 3-0
ΑΓΕΧ (Δήμος Ζυμαράκης): Τάτση, Λαΐου, Βούλγαρη, Παπαθανασίου, Παπαγεωργίου, Καρατζά (αρχική 6άδα) λίμπερο η Κάτρη, έπαιξε και η Σπανού, ενώ στην 12άδα ήταν και οι Μιλιτάρου, Μπαγκούτσα, Σελντία, και Μυλωνά.